IV GALA FUNDACJI NASZPIKOWANI | ENEJ | 28.11.2022

Serdecznie zapraszamy na IV Galę Fundacji Naszpikowani połączoną z charytatywnym koncertem. Odbędzie się ona 28 listopada 2022 roku. Tegorocznym gościem wieczoru na dużej scenie Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku będzie zespół ENEJ.

Bilety do nabycia w kasie OiFP i pod adresem: bit.ly/EnejGala

Bilety dostępne są w dwóch wariantach cenowych (standardowej oraz droższej, z ekstra niespodziankami od Organizatora i Partnerów wydarzenia).

Fundacja Naszpikowani od lat zajmuje się wsparciem osób z chorobami nowotworowymi. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność o pomoc dzieciom i dorosłym z zaburzeniami rozwojowymi, w szczególności osobom ze spektrum autyzmu, z trudnościami w kontaktach rówieśniczych oraz innymi deficytami utrudniającymi funkcjonowanie w rzeczywistości. I tak od podstaw otworzyliśmy Ośrodek „Mój kolorowy AUTentYZM” w Rogowie gm. Choroszcz w budynku dawnej szkoły podstawowej. Dochód z Gali i koncertu przeznaczony będzie w całości na funkcjonowanie Ośrodka oraz pomoc naszym Podopiecznych, których liczba w tym roku wzrosła do ponad 160 osób.

ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Nazwa grupy wywodzi się od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego (będącej pierwszym dziełem napisanym w literackim języku ukraińskim) – Eneja, czyli wesołego kozaka podróżującego po świecie. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu, Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali reprezentują pierwiastek polski. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy często podkreślają przy każdej możliwej okazji.

Organizator: Fundacja Naszpikowani
Współorganizator: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Partner strategiczny wydarzenia: Województwo Podlaskie