Otwieramy ośrodek „Mój kolorowy AUTentYZM”!

Miło nam poinformować, iż rozpoczynamy zapisy do nowo powstającego ośrodka „Mój kolorowy Autentyzm” w Rogowie pod Choroszczą! Od 18 września placówka będzie dostępna dla dzieci z zaburzeniami rozwoju (w tym autyzm, zespół Aspergera), zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, z wyzwaniami rozwojowymi, z trudnościami w kontaktach rówieśniczych oraz innymi deficytami utrudniającymi funkcjonowanie w rzeczywistości oraz ich rodzin. Zapewniamy opiekę profesjonalistów, ciekawie i owocnie spędzony czas w atmosferze zrozumienia i akceptacji, małe grupy i kameralną atmosferę sprzyjającą integracji w grupie, indywidualne podejście, profesjonalnie wyposażone sale terapeutyczne.

Fundacja Naszpikowani od lat zajmuje się wsparciem osób z chorobami nowotworowymi. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność o pomoc dzieciom i dorosłym z zaburzeniami rozwojowymi, w szczególności osobom ze spektrum autyzmu, z trudnościami w kontaktach rówieśniczych oraz innymi deficytami utrudniającymi funkcjonowanie w rzeczywistości. W związku z tym, że coraz częściej do fundacji zgłaszają się rodzice dzieci oraz dorośli ze zróżnicowanymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi powstał pomysł otworzenia ośrodka, w którym te osoby znajdą specjalistyczną pomoc. I tak od podstaw tworzymy ośrodek „Mój kolorowy AUTentYZM” w Rogowie gm Choroszcz w budynku dawnej szkoły. W tej chwili trwają tam prace adaptacyjne. Mamy już rozpoczęty remont sal, czekamy na specjalistyczny sprzęt do terapii i rehabilitacji. W ośrodku proponujemy terapię logopedyczną, terapię Integracji Sensorycznej, Trening Umiejętności Społecznych, a także psychoterapię, socjoterapię, czy terapię zajęciową. Przygotowaliśmy też bezpłatne konsultacje i szkolenia dla rodziców oraz grupę wsparcia dla rodzin dzieci z autyzmem. 

OFERTA TERAPEUTYCZNA:

  • Terapia logopedyczna
  • Terapia Integracji Sensorycznej
  • Sala Doświadczania Świata
  • Trening Umiejętności Społecznych
  • Terapia Ręki
  • Terapia Zajęciowa
  • Socjoterapia
  • Psychoterapia
  • Zajęcia wyrównawcze z przedmiotów
  • i inne

Jeśli Twoje dziecko ma zróżnicowane potrzeby edukacyjne, niepokoi Cię jego rozwój lub zmagacie się z wyzwaniami rozwojowymi, zapraszamy do naszego ośrodka.

Chcesz zapisać swoje dziecko? Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! 690 001 322, 690 001 972.

Możesz nam pomóc wyremontować i dostosować ośrodek do potrzeb dzieci z autyzmem.

WSPIERAJ NASZE DZIAŁANIA: nr konta: 13 1140 2004 0000 3402 7618 9779