Rehabilitacja i turnus Bartka

Zebrano 100 zł z 25 000 zł


Wybierz metodę płatności

Dane osobisteTerminySuma darowizn:


100,00 złProszę o pomoc w zebraniu pieniędzy na turnus rehabilitacyjny Bartka. W 2017 roku Bartek przeszedł 3 operacje prawej nogi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W lutym 2017 okazało się, że to torbiel aneuryzmatyczna. Miało być nie groźne, ale niestety komórki rakowe nadal były i trzeba było operować nogę jeszcze 2 razy. Na kulach chodził przez rok. Podczas ratowania jego zdrowia doszło do uszkodzenia chrząstki wzrostowej, kostka zaczęła się koślawić i noga być krótsza. W 2021 roku w Szpitalu Klinicznym w Otwocku lekarze podjęli się ratowania nogi i założyli mu aparat ilizarowa. Ciężkie przeżycie dla Bartka. Rezygnacja z marzeń, kariery sportowej , szkoły i życia codziennego. 6 miesięcy życia w bólu, z żelastwem na nodze. W wieku 13 lat osiwiał.

Kolejny raz chodzenie na kulach, potem długa rehabilitacja, która potrzebna jest do dziś. Bartek w ciągu 2 lat urósł ponad 20 cm. Teraz ma 15 lat i 190 cm wzrostu. Jego kości nie nadążały rosnąć i pojawiły się bóle kręgosłupa. Nadal jest w fazie wzrostu i bez rehabilitacji nie uda mu się normalnie funkcjonować. Ćwiczy w domu i na zajęciach sportowych. Ale pomoc i wiedza fizjoterapeutów jest niezbędna. Zmiana otoczenia też pomoże w rekonwalescencji. Na wyjazd zawsze staramy się otrzymać dofinansowanie z PFRON, ale to pokrywa 20-30% pobytu na turnusie.

Bartek trenuję siatkówkę w klubie SUKSS Suwałki. 🏐🤾 Jako drużyna zdobyli 1. miejsce w województwie w kategorii junior młodszy🥇, teraz jadą na półfinał Polski w Gdańsku. Nie poddaje się przeciwnościom losu. Głowa do góry, zaciśnięte zęby i idzie do przodu. Oczywiście ściśle według wytycznych wszystkich specjalistów, których jest pod opieką od wielu lat. Bartosz chcę funkcjonować w miarę możliwości jak normalny nastolatek. Dzięki Waszemu wsparciu to będzie możliwe. 👏👏👏

Dziękujemy serdecznie za każdą okazaną pomoc. 💐 Pamiętaj, dobro wraca ❤️

Anonim

2024-04-21

Kwota przekazana

100,00 zł