Chcesz pomóc?

Przekaż datek

Chcesz nam pomóc? Wesprzyj nas i naszych podopiecznych  darowizną, bądź datkiem materialnym.

 • Możesz to zrobić wchodząc w zakładkę Zbiórki.
 • Możesz wpłacić na konto Fundacji bezpośrednio klikając przycisk na stronie głównej.
 • Wyślij bam swój dar na adres naszego biura Fundacji:
  Fundacja Naszpikowani
  ul. Sienkiewicza 46
  15-004 Białystok

Wolontariat

Naszpikuj nas pomocą!

Masz trochę wolnego czasu, dużo siły do pomocy, głowę pełną pomysłów? Zostań naszym wolontariuszem!

Potrzebujemy Cię do:

 • Wsparcia naszych podopiecznych i osób chorych na Oddziale Onkologicznym dla Dorosłych w Uniwersyteckim Klinicznym Szpitalu w Białymstoku,
 • Udziału w naszych akcjach okolicznościowych, jak propagowanie dawstwa szpiku, Dzień Dziecka, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia i inne.
 • Udziału w zbiórkach charytatywnych
 • Propagowania naszych akcji
 • Wiesz, że na sercu jest lepiej jak pomagasz? Czekamy na Ciebie i Zapraszamy !!!

Co mną kieruje? Dlaczego chcę zostać wolontariuszem w takim miejscu?

Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie wolontariatu na oddziale szpitalnym, warto zastanowić się nad motywacją do podjęcia tego typu zaangażowania.

Warto pamiętać o tym, że wolontariat nie powinien być traktowany jako forma autoterapii. Jeśli zmagasz się aktualnie z różnymi trudnościami, najpierw zadbaj o siebie. Dbanie o siebie to wyraz Twojej odpowiedzialności za siebie i za innych. Świadomie podejmowany wolontariat przynosi piękne owoce.

Pamiętaj, że NAJWAŻNIEJSZY JEST PACJENT.

To naprzeciw Jego potrzebom wychodzimy. To Jego potrzeby otaczamy troską, nie własne.

Podstawowym ZADANIEM WOLONTARIUSZA SZPITALNEGO jest czynienie życia szpitalnego bardziej znośnym, na tyle, na ile leży to w zakresie Twoich możliwości. Pamiętaj! Nie bierz na siebie za dużo. Będąc wolontariuszem nie jesteś lekarzem, psychologiem, pielęgniarką. Zadania zależące do specjalistów, zostaw specjalistom, dzięki czemu chronisz siebie przed wypaleniem i działasz efektywniej. Po prostu BĄDŹ SOBĄ – tylko tyle i aż tyle.

Czasami pojawiają się wątpliwości: Jak mam pomagać? Co mam robić? Jak to robić?

Po prostu BĄDŹ. Będąc wolontariuszem dajesz coś bezcennego i najważniejszego: swój CZAS i ZAANGAŻOWANIE. Czasami najbardziej wartościowym i pomocnym jest po prostu wspólne milczenie.

Podejmując decyzję o wolontariacie, pamiętaj o tym, że WYGLĄD CZŁOWIEKA W CHOROBIE MOŻE BYĆ ZMIENIONY.

Pacjenci z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi przechodzą bardzo intensywnie leczenie, podczas którego nierzadko źle się czują. Mają prawo być zmęczeni i nie mieć ochoty na spotkanie z wolontariuszem. To pacjent decyduje o tym czy wejdzie w kontakt z wolontariuszem. Pozwól mu na to. Tylko kontakt realizowany w pełnej wolności służy obydwu zaangażowanym stronom.

Pacjenci leczeni chemioterapią mają często szczególnie wrażliwe zmysły, w związku z tym niektóre zapachy, smaki i dźwięki mogą być dla nich szczególnie drażniące. Warto o tym pamiętać i obdarzać tę okoliczność szacunkiem podejmując kontakt z Pacjentem.

Z terapią onkologiczną wiąże się często znaczne obniżenie odporności. W związku z tym, w przypadku przeziębienia lub każdej innej infekcji obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WCHODZENIA NA ODDZIAŁ.

Wolontariat to ZOBOWIĄZANIE i ODPOWIEDZIALNOŚĆ za siebie i inne osoby.

W ramach wolontariatu podejmujesz kontakt z drugim CZŁOWIEKIEM, któremu należy się szacunek i zrozumienie. Twoje słowa i zachowania mają znaczenie, nie rzucaj ich na wiatr… Wolontariat to przede wszystkim ogromna RADOŚĆ i SZCZĘŚCIE ze wspólnej obecności. To czynienie dobra, które uskrzydla.

A Ty, masz już skrzydła?